Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řecko Lefkáda

18. 3. 2009

Obrazek

 • ObrazekOstrov Lefkada leží v Jónském moři na západě Řecka. S pevninou je spojen umělou hrází.
 • Nejbližší letiště je na pevnině Preveza-Actio přiblžně 20 km od Lefkady.
 • Ostrov má rozlohu přibližně 300 km2 a žije na něm přes 20 tisíc obyvatel. Obvod ostrova je 115 km.
 • Název Lefkada pochází z řeckého slova Lefko=bílý. Je odvozen od bílých skal na jihu ostrova. Často se používá i anglický název Lefkas.
 • Na Lefkadě se nacházejí nejvyhlášenější pláže Řecka. Nejznámější je Porto Katsiki, která bývá řazena mezi nejkrásnější pláže světa.
 • Správním městem prefektury Lefkada je město Lefkada (Lefkas-town) na severu ostrova.
 • Nejznámějšími turistickými letovisky Lefkady jsou Nidri (východ), Agios Nikitas (západ) a Vassiliki (jih ostrova).
 • Západní a východní strana ostrova má odlišný charakter. Východ je více osídlený s klidným mořem, západní strana nabízí nejkrásnější pláže, často liduprázdné.
 • Na Lefkadě je velmi využívaná možnost výpůjčky dopavního prostředku (skůtr, auto) k individuální dopravě na pláže.
 • Vntrozemí je velmi hornaté, nejvyšší vrcholy dosahují výšek přes 1000 m.n.m.
 • Díky bohatému zdroji spodní vody je Lefkada stále zelená, s bohatou faunou a flórou.
 • Půvabné jsou také malé ostrůvky na východním pobřeží, nejznámější je Scorpios vlastněný rodinou Onassisů. Oproti sousedním ostrovům Korfu a Kefalonie si Lefkada stále zachovává tradiční charakter a identitu.

 

Ostrov Lefkas je proslulý především nádherou svých pláží a čistým azurově zbarveným mořem. Je opravdu zážitek navštívit některé pláže na západním pobřeží a užít si to nejkrásnější koupání, které Vám Řecko může nabídnout.

 ObrazekPláž AgeofiliObrazek

 Pláž ObrazekObrazekPorto Katsiki

 PlážObrazekObrazek Egremni

 

 

 

 

 

Vassiliki je menší město na jihu Lefkády, středisko je alternativa k Nidri a Agios Nikitas. Rušnější a větší než A.Nikitas a blíže na pěkné pláže než z Nidri. Vassiliki je vyhlášené evropské středisko windsurfingu. Najdete zde malý přístav z něhož jezdí vodní taxi na pláž Ageofili, nebo Egremni, také na celodenní výlety lodí po blízkých ostrovech. Dale pak promenádu s řadou taveren, restarací a obchůdků.

Obrazek

Nidri je největší turistické centrum ležící na východním pobřeží. Je zde nejvíce možností k ubytování a zábavy - taverny, bary, vodní sporty a další. V Nidri je velmi klidné moře hlavně proto, že oproti Vassiliki není pláž otevřená širému moři ale naproti Nidri jsou krásné ostrůvky, např. Onassisův Skorpios. Jedinou nevýhodou letoviska je větší vzdálenost na vyhlášené pláže západního pobřeží.

 ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

Agio Nikitas je jedno z mála míst s možností ubytování na západě ostrova. Je to malá klidná vesnička, ožívající jen v letní sezóně. Je zde minimum možností zábavy, jen několik taveren a cukráren. Pro obsolvování lodních výletů je třeba cestovat do Nidri. Nejvyhlášenější pláže jsou odotud sice nejblíže, na většinu z nich je přesto nutno cestovat autem nebo motorkou.

ObrazekObrazek

 

 

 

 

 

 Další možnosti výletů

Fiskardo - Kefalonie . Za velmi pěkným nábřežím se tyčí řada domů v pastelových barvách. Dnes v nich najdete drahé restaurace a butiky. Přístav je pojmenován po normanské vojákovi Robertu Guiscardovi, který zde v roce 1085 zemřel. Tento přístav si velice oblíbili jachtaři, jachet je tady opravdu nespočet.

 ObrazekObrazek 

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Vodopády Rachi

se staly častým místem návštěv turistů. Nepředstavujte si pod názvem „vodopády“ nějaké Niagary:-) Je to spíše malá říčka stékající ze skály dolů, ale přesto se Vám tu bude líbit a odpočinete si. Vodopády se nacházejí nedaleko NIDRI.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář