Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maďarsko

6. 3. 2009

  0007_2007.jpg0004_2007.jpg

 

 

Obrazek

 Trať Hungaroring - MAĎARSKO 550 KM OD PRAHY

Obrazek

Délka okruhu:
4 381 m
Počet zatáček:
14
Nejmenší poloměr zatáčky:
20 m
Největší poloměr zatáčky:
400 m
Převýšení:
36 m
Délka cílové rovinky:
789 m
Největší stoupání:
6,2 m
Největší klesání:
7,0 m

 

Obrazek

Hungaroring se nachází uprostřed mírně kopcovité krajiny, která je typická vysokou prašností a vnitrozemsky výrazně teplým létem. Úzká členitá dráha s pomalými zatáčkami, vyžadujícími vysoký přítlak, dává jen minimální šanci na předjíždění a spolu s mětským okruhem v Monte Carlu se řadí k nejpomalejším velkým cenám kalendáře FORMULE1.

 

Obrazek

 

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

Budapešť patří se svými skoro 2 milióny obyvatel mezi největší města Evropy. Hlavním rysem je velkotok Dunaj. Jeho šířka je tu průměrně 400 metrů a délka 30 kilometrů.

Obrazek Rybářská bašta. Stají poblíž Matyášova chrámu a vyniká především svou bílou pískovcovou barvou. Na jejím místě se ve středověku nacházel trh s rybami. Rozhodně ji nezapomeňte při návštěvě Budapeště navštívit, z bašty je totiž krásný výhled na Pešť.

 


 

Obrazek

Řetězový most. Je nejznámnějším mostem v Budapešti, jde o první most postavený v Budapešti, most byl postaven v letech 1839-1849, ale během druhé světové války byl zničen své obnovy se dočkal u příležitosti stého výročí postavení.
 

 

 

 Obrazek

 Parlament. Byl postaven na přelonu 19.a20. století ajde o nejrozlehlejší budovu Maďarska. Ma cca 691 místností, na délku měří 268 metrů a výška jen samotné kopule je 96 metrů.

 

 

 

Obrazek

Náměstí hrdinů. Uprostřed náměstí stojí 36 metů vysoký sloup se sochou archanděla Gabriela nesoucího svatoštěpánskou královskou korunu a apoštolský kříž. Náměstí lemuje kolonáda se sochami význačných osobností maďarské historie.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář