Jdi na obsah Jdi na menu
 


EGYPT

5. 3. 2009

 

ObrazekObrazek  EGYPT 2008 

 0016.jpg 

15 km jižně od centra Hurgády se nachází hotel Aladdin Beach Resort, který spolu s hotely Ali Baba a Jasmin Village tvoří jeden velký celek.

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 

1. Výlet EL GOUNA leží 25 km severně od Hurghady. Podobně jako Makadi resort bylo i toto letovisko uměle vytvořeno vykopanými lagunami propojenými s otevřeným mořem. Kolem lagun jsou rozmístěny luxusní hotely v arabském stylu, velmi hezky zapadající do pobřeží Rudého moře. Nedaleko od El Gouny je také krásný koráloví útes, kde jsme se potápěli.

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

2. Výlet Hlavní město Egypta Káhira.  Káhira je nejlidnatějším městem afrického kontinentu, ale většině lidí si Káhiru spojí spíše s jedním z divů světa a to jsou pyramidy v Gíze. Chufusova, Racheova a Mankauerova pyramida jsou opravdové klenoty Egypta, které majestátně střeží ležící Svinga.

ObrazekObrazekObrazek

 

 

 

 

 3. Výlet Luxor. Luxor je aktuální název jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších míst Egypta, které leží asi 700 kilometrů jižně od Káhiry. Město je postaveno s souladu s pravidly egyptského náboženství: východ slunce je symbolem zrození, resp. života, západ je symbolem smrti. Proto veškeré chrámy, obytné domy a jiné budovy sloužící živým byly postaveny na východním břehu Nilu. Západní břeh byl pohřebištěm, jsou na něm situovány významná místa jako např. Údolí králů, Údolí Královen, Chrám královny Hatšepsut

Obrazek

Obrazek

0799.jpg 

 

 

 

 

4.Výlet Karnak je chrámový komplex, hlavní kultovní středisko boha Amona, v oblasti starověkého Vesetu pojmenovaný podle současné arabské vesnice. Je největším chrámovým komplexem v Egyptě, byl postupně stavěn a rozšiřován po dobu asi 1500 let. Na jeho výstavbě se podílela většina významných faraonů 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář